Contact us on +44 (0)161 652 7289

Finalist 2018

ENGLAND REGION (ZONE- 1)

GCSE
Esther Watson Sandbach High School and Sixth Form College
Ishtiak Al Jamil Lawrence Sheriff School
Roshni Parmar-Hill Saddleworth School
A-Level
Grace Goswami Greenhead College
Joe Silvester Winstanley College
Samuel Pelan Birkenhead Sixth Form College
Tajmina Shibli Oldham Sixth Form College
Vocational
Ethan Holden UTC mediacity UK
Haroon Mahmood Kirklees College
Jessica Fairhurst Winstanley College
Degree
Jamie Harrison Lancaster University
Niamh Clarke Manchester Metropolitan University
Tanya Marlow University of Central Lancashire

ENGLAND REGION (ZONE- 2)

GCSE
Artur Nunes Holme Grange School
Maddie Brant Invicta Grammar School
Marvellous Akib Denbigh High School
Thomas Hewson John Hanson Community School
A-Level
Christopher Hill Trent College
Jude Bright-Davies Claremont High School Academy
Katie Rowlinson Ricards Lodge High School
Zain Vohra Ilford County High School
Vocational
Jake Dominy Leicester College
Joy Olaonipekun Ricards Lodge High School
Remy Fuchs University of Winchester
Thabiso Khoza The College of Haringey, Enfield and North East London
Degree
Felix Newman University of Cambridge
Liam Taylor The University of Exeter
Lucy Parr University of Winchester

SPECIAL ACHIEVEMENT

-
Andrew De Haan New Horizons School
Demi Clark Park View School
Jack Bayley New Bridge School
Sabeha Salam Carlton Bolling College

NORTHERN IRELAND REGION

GCSE
Alisija Sestakova St Louis Grammar School
John Boden Cookstown High School
Sarah O’ Callaghan Thornhill College
Sofya Dobrynina Thornhill College
A-Level
Caoimhe Wright Cross and Passion College
Emma Harpur Castlederg High School
Niamh Gould St Louis Grammar School
Vocational
Conor Cunningham Southern Regional College
Kevin Lennon Southern Regional College
Lucy Drummond Belfast Metropolitan College
Ryan McAuley Northern Regional College
Degree
Claire Beckett (CAFRE) Queen’s University Belfast
Clare Kidston The Open University
Noel Bradley-Johnston St. Mary’s University College

SCOTLAND REGION

National 5
Ellie Docherty Dalziel High School
Emily Birks Bishopbriggs Academy
Erin Page St Kentigern’s Academy
Higher/Advanced Higher
Mhairi Tait Williamwood High School
Monica Kierney St Ninian’s High School
Ross Bowhay Bishopbriggs Academy
Vocational
Jonathan Lucas Feeney-Brown Dundee and Angus College
Karolina Piekarniak City of Glasgow College
Kayleigh Haggo Ayrshire College
Degree
Ben Newcombe Abertay University
Christopher Low Abertay University
Kenny Aitchison Edinburgh Napier University
Lindsey Karmen University of St Andrews

WALES REGION

GCSE
Callum Hill St Alban’s Roman Catholic High School
Grace Charles Cardiff High School
Mererid Jones Monmouth School for Girls
A- Level
Finlay Gunneberg Ysgol Bryn Tawe
Hannah Lagorio Price Radyr Comprehensive
Megan Howells Coleg y Cymoedd
Michael Bonney Cardiff and Vale College
Vocational
Alex Elliott St Albans RC High School
Brandon Jones The College Merthyr Tydfil
Calvin Evans Coleg Sir Gâr
Degree
Elaine Phillips University of South Wales
Maisie Prior Bangor University
Samuel Martin Cardiff University